Elektronarzędzia akumulatorowe

Elektronarzędzia to rodzaj narzędzi zasilanych prądem elektrycznym. Podstawowe źródło zasilanie stanowi prąd o napięciu 230 V. Dzięki takiemu rozwiązaniu używanie ich jest możliwe w każdym miejscu z dostępem do gniazdek elektrycznych.

Powszechność zastosowania sprawia, że w wielu przypadkach stanowią uniwersalne narzędzia pomocne w pracy. Idąc dalej konstruktorzy opracowali elektronarzędzia zasilane specjalnymi akumulatorami. Dziś każdy rodzaj typowych elektronarzędzi posiada swój odpowiednik przystosowany do pracy z zasilaniem akumulatorowym.

Akumulatorowe elektronarzędzia

Rozwiązanie polegające na zasileniu w prąd elektryczny dzięki odpowiedniemu akumulatorowi zrewolucjonizowało większość sprzętów wymagających dotychczas napięcia sieciowego. Dzięki akumulatorom rozwiązano problem ze stosowaniem setek metrów przedłużaczy niezbędnych do podłączenia elektronarzędzia.
Akumulatorki pozwalają na długotrwałe używanie niezbędnych narzędzi w miejscach oddalonych od standardowych zasilaczy elektrycznych. Odpowiednia budowa pozwala na dołączanie naładowanego akumulatorka do np. wiertarki a w czasie pracy dodatkowy akumulatorek umieszczony w narzędziu dokującym podłączonym do prądu poddawany jest ładowaniu.

Najpopularniejsza elektronarzędzia akumulatorowe

– Wiertarki – zarówno prosta jak i udarowa posiada wersję standardową jak i akumulatorową. Stanowi bardzo dobre narzędzie do wykonywania podstawowych prac montażowych przy wznoszeniu ścianek w suchej zabudowie kartonowo- gipsowej.
– Wiertarko-wkrętarki – podstawowe narzędzie w ręka każdego montażysty konstrukcji drewnianych, metalowych i podobnych.
– Klucze udarowe – narzędzie ułatwiające pracę każdemu mechanikowi samochodowemu czy popularnemu ostatnio serwisantowi rowerowemu.
– Szlifierki – często stosowane w wielu profesjach od stolarzy po blacharzy samochodowych. Szerokie zastosowanie w wielu profesjach usługowych.
– Młoto wiertarki udarowe – szczególnie przydatne urządzenie stosowane w terenie, gdzie dostęp do prądu sieciowego jest utrudniony.
– Narzędzia wielofunkcyjne – sprawdzają się podczas prac wykonywanych na otwartej przestrzeni bez dostępu do zasilania sieciowego.

Każde narzędzie akumulatorowe musi być wyposażone w odpowiednią ładowarkę przystosowaną do akumulatorków stosowanych w narzędziach. Dodrze sprawdzają się ładowarki wielostanowiskowe pozwalające na równoczesne ładowanie więcej niż jednego akumulatorka.
Akumulatorki w zależności od producenta posiadają różną budowę oraz pojemność.

Dodaj komentarz